تبلیغات
درباره ی بهترین ماشین ها - ده خودرو کوچک برتر جهان

ده خودرو کوچک برتر جهان

پنجشنبه 6 آبان 1389 05:20 ب.ظ

نویسنده : علی طالب پور

اگر نگاهی کوتاه به خیابان های مملو از ماشین بیندازیم، محبوبیت ماشین های بزرگ یا به اصطلاح متدوال آن ها شاسی بلند و چند سیلندر، قابل لمس است. اما کسانی که عشق به این ماشین ها را دارند تمام مشکلات محیطی آن را پذیرفته اند. از مصرف بالای بنزین  آن ها تا سخت جای دادن آن ها در جای پارک تنها بخشی از مواردی است که در ماشین های کوچک شاهد آن ها نخواهیم بود.
به گزارش بانکی دات آی آر، امروزه چه از لحاظ محیطی و چه به لحاظ اقتصادی، استفاده از ماشین های کوچک تر بیشتر توصیه می شود.
مینی ماینر یکی از ماشین های قدیمی  کوچکی است که برای بسیاری سرشار از خاطره است. اما دنیا نوین امروز ماشین های کوچکی را به بازار عرضه کرده است که با ده تا از کوچکترین آن ها آشنا می شویم.
۱٫    فورد کا (Ford Ka)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

فورد کا در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شد. در آن زمان با ولکس واگن رقابت می کرد. فورد کا در میان مردم انگلیس بسیار محبوبیت دارد .اما این ماشین به بازار آمریکا عرضه نشده است، زیرا احساس می شد که این ماشین مورد قبول آنان قرار نخواهد گرفت. مردم آمریکا طرفدار ماشین های بزرگ هستند.


۲٫    بولور بلو (The Bolloré BlueCar)


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی  ایران ویج ‌

بولور بلو در فرانسه ساخته شده است و اگرچه درمیان کوچکترین ماشین های دنیا قرار دارد می تواند با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.۶ ساعت از ۲۴ ساعت این ماشین نیاز به شارژ دارد و تنها در فرانسه موجود است.

۳٫    تینک سیتی (The Think City)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

تینک ماشین نروژ الاصلی است که بنا بود در آمریکا به زودی تولید شود. سال ۲۰۰۹ که برای به بازار آمدن این ماشین پیش بینی شده بود به دلیل رکود اقتصادی و مشکلات مالی تولید آن متوقف شد.

۴٫    دایهاتسو کپن (The Daihatsu Copen)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌
دایهاتسو کپن در سال ۱۹۹۱ در ژاپن تولید شد. جای دو سرنشین دارد و کاملا جمع و جور و راحت است. این ماشین کوچک تنها در ژاپن و بیشتر کشور های اروپا وجود دارد.
۵٫    اسمارت فورتوو (The Smart Fortwo)


www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

نام قبلی این ماشین اسمارت سیتی کوپ ( Smart City Coupe) بوده است. در سال ۱۹۹۸ تولید شد و از محبوبیت خاصی در میان مردم برخوردار بود. شرکت در حال حاضر مدل جدیدی از این ماشین ها را تولید کرده است که کاملا با قدرت الکتریسیته کار می کند. سازگار با محیط زیست است و بسیار راحت می توان با آن رانندگی کرد. هم اکنون این ماشین تنها در ایالات متحده آمریکا موجود است که البته شرکت در فکر گسترش محصولات خود در کشور های دیگر هم هست.

۶٫    کندی کوکو (The Kandi Coco)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

کندی کوکو تنها در یکی از ایالت های آمریکا، اوکلاهاما تولید می شود و از لحاظ قیمت بسیار ارزان است. ساکن این ایالت می تواند این ماشین را به مبلغ ۹۰۰ دلار خریداری کند. جای دو سرنشین دارد و هر روز می بایست شارژ شود. این ماشین در سال ۲۰۰۹ ساخته و تولید آن آغاز شد.


۷٫    روا گی-ویز (The Reva G-Wiz)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

روا گی- ویز توسط شرکت روا الکتریک خودرو (RECC, Reva Electric Car Company) ساخته شده است و با هدف تولید برترین و مطمئن ترین ماشین های الکتریکی در دنیا فعالیت می کند. دفتر مرکز این شرکت در جنوب هند واقع شده است ، اما کارخانه آن در انگلستان است.


۸٫    تانگو/ کامیوتر (The Tango by Commuter Cars)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

کامیوتر توسط ریکی وودبری با همکاری پسرش ۱۱ سال پیش پایه گزاری شد. هر چرخ آن یک موتور اختصاصی دارد و به همین دلیل است که می تواند با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت آن هم تنها ۴ ثانیه بعد از استارت حرکت کند. قیمت آن در حدود ۱۲۱ هزار دلار تخمین زده شده است.

۹٫    لومنو سمرا (The Lumeneo Smera)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

لومنو سمرا در فرانسه تولید شده است و به تازگی به بازار آمده است. قیمت این خودرو در حدود ۳۳ هزار دلار تخمین زده شده است. در حالی که این ماشین تنها در  فرانسه موجود است اما پیش بینی شده که ساکنین کشورهای دیگر اروپا هم تا پایان سال ۲۰۱۰ بتوانند این نوع ماشین را در اختیار داشته باشند.


۱۰٫    البی نرج بودی کپ (The ElBil Norge Buddy Cab)

www.Iranvij.ir |  گروه اینترنتی ایران ویج ‌

البی نرج بودی کپ ماشینی است که  با هدف تولید ماشین های الکترونیکی در نروژ تولید می شود و مدل ارتقا یافته کوت (kewet) است که در سال ۱۹۹۱ ساخته شده. این ماشین نیز از محبوبیت خاصی در میان مردم برخودار بوده است به طوری که در همان سال اول تولیدش ۱۰۰۰ عدد از آن به فروش رفته است.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -