تبلیغات
درباره ی بهترین ماشین ها - پر قدرت ترین موتور جهان

پر قدرت ترین موتور جهان

چهارشنبه 5 آبان 1389 08:00 ب.ظ

نویسنده : علی طالب پور

پرقدرت ترین موتور پایه گاز سوز جهان با مالکیت معنوی ایران با حضور وزیر کشور ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مسئولان و فعالان بخش صنعت رونمایی شد.
، همچنین در مراسم ویژه ای از محصول جدید ایران خودرو با نام سمند سورن ELX که این موتور در آن نصب شده است ،رونمایی شد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره ویژگی های این موتور ملی با پایه گاز سوز گفت : موتور ملی 1700 سی سی توربوشارژ (EF7TC) با قدرت 150 اسب قدرت و 215 نیوتن مترگشتاور نسل جدیدی از خانواده موتور ملی و قابل نصب در همه خودروهای رتبه D و E و بالاتر است.
منوچهر منطقی با بیان اینکه طراحی و تولید اولیه این موتور در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو انجام شده است ،اظهارداشت: این موتور با وجود توان و گشتاوری بالا، مصرف سوخت کمی دارد و استاندارد یورو 4 را داراست.
وی افزود : این موتورتوربوشارژ نخستین موتور تولیدی کشور است که قدرت نامی آن حتی در ارتفاع 2 هزار متری از سطح دریا ، افت ندارد و توان و گشتاور آن روی خودروی سورن ELX در دو حالت گاز و بنزین کاملا مساوی است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه موتور 1700 سی سی تنفس طبیعی(EF7NA ) نخستین عضو خانواده موتور ملی بود که در سال 1386 بر روی سمند نصب شد ، گفت : دومین نسل EF7TC برروی سورن ELX نصب می شود و نسل دیگر موتور 1400 سی سی تنفس طبیعی است که به زودی وارد بازار می شود.
منوچهر منطقی درباره ویژگی های محصول جدید ایران خودرو نیز گفت : سورن ای ال ایکس به دلیل کیسه هــوای ایمنی برای سرنشینان جلو، کمـربندهای پیش کشنده، فــرمان تلسکوپی و سایر امکانات ایمنی در نظر گرفته شده برای این خودرو، از زیباترین و ایمن ترین محصولات ایران خودرو به شمار می رود.
همچنین وزیر کشور در این مراسم گفت : اگر دنبال پیشرفت های خوب در عرصه صنعت هستیم باید فرهنگ تولید را ارتقاء دهیم و از ظرفیت هایی که انقلاب فراهم کرده است ، خوب استفاده کنیم.
محصولی افزود : وجدان کاری ، داشتن برنامه ریزی های دقیق و ارتباط صنعت و دانشگاه از ضرورت های پیشرفت صنعتی کشور است.
وی ، صنعت خودروسازی را دارایی بزرگ ملی خواند و افزود: مسئولان باید در اظهارنظرها ، اعتدال را رعایت کنند و نباید موجب یأس و ناامیدی فعالان این عرصه شوند.
محصولی اظهار داشت: صنعت خودروسازی کشور هم باید به پیشرفت های نوسن با سرعت بیشتری ادامه دهد و محصولات را با کیفیت بهتر ، قیمت کمتر و قدرت رقابت بیشتر در جهان ، تولید کند.
وزیر کشور گفت: با بهینه کردن تعرفه های واردات خودرو باید حمایت های لازم و منطقی از تولید ادامه یابد و نقدینگی لازم را برای افزایش توان شرکت های تولید تأمین کنیم.
صادق محصولی از دست اندرکاران طرح تولید بزرگترین موتور پایه گازسوز جهان در ایران خودرو قدردانی و ابراز امیدواری کرد این موفقیت ها جایگاه صنعتی کشور را در جهان ارتقا دهد.
__________________دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -